UWAGA! Dołącz do nowej grupy Wieliczka - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Spotkanie z Antonim Witem w Wieliczce w ramach XX Summer Music Festival


Wielickie Centrum Kultury zaprasza na wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się 26 czerwca 2026 roku o godzinie 19:00. Podczas XX Summer Music Festival mieszkańcy miasta będą mieli możliwość spotkania z wybitnym dyrygentem Antonim Witem. Tematem rozmowy będzie jego autobiograficzna książka pt. „Dyrygowanie. Sprawa życia i śmierci”. Wieczór obfitować będzie w anegdoty oraz muzyczne wspomnienia.

Wydarzenie, będące częścią jubileuszowej edycji festiwalu, ma wyjątkowe znaczenie dla lokalnej społeczności. Spotkanie odbywa się pod honorowym patronatem ważnych osobistości regionalnych, w tym Marszałka Województwa Małopolskiego Łukasza Smółki oraz Starosty Wielickiego Romana Ptaka. Wsparcie ze strony lokalnych władz i instytucji sprawia, że festiwal nabiera szczególnego wymiaru i znaczenia dla kultury w regionie.

Festiwal oraz spotkanie z Maestro Witem nie mogłyby się odbyć bez wsparcia kluczowych partnerów. Głównym partnerem wydarzenia jest Powiat Wielicki, a Partnerem Strategicznym jest Województwo Małopolskie. Dodatkowo, Miasto i Gmina Wieliczka wspiera to ważne kulturalne przedsięwzięcie, kreując tym samym przestrzeń do wymiany myśli i doświadczeń artystycznych. Wydarzenie poprowadzą Jolanta Suder oraz Jerzy Sobeńko, którzy wprowadzą uczestników w atmosferę muzycznych wspomnień Maestro Wita.

Źródło: Wielickie Centrum Kultury


Oceń: Spotkanie z Antonim Witem w Wieliczce w ramach XX Summer Music Festival

Średnia ocena:4.75 Liczba ocen:23


Zobacz Także