UWAGA! Dołącz do nowej grupy Wieliczka - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Czerwcowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Wieliczce


24 czerwca odbyło się ostatnie przed wakacjami spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Uczestnicy mogli wziąć udział w dyskusji nad biografią Kazimiery Iłłakowiczówny pt. „Iłła”, autorstwa Joanny Kuciel-Frydryszak. Rozmowy koncentrowały się na życiorysie poetki oraz sposobie jej przedstawienia w książce. Spotkanie stało się również okazją do refleksji nad losami kobiet oraz literaturą biograficzną.

Podczas czerwcowego spotkania członkowie klubu mieli okazję zaznajomić się z fascynującą postacią Iłłakowiczówny, nie tylko jako poetki, ale także tłumaczki. Ważnym wątkiem dyskusji były jej doświadczenia związane z pracą w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, a także bliska współpraca z Józefem Piłsudskim. Uczestnicy zwracali uwagę na to, jak bogaty i skomplikowany był los bohaterki książki, co skłoniło ich do szerszej refleksji na temat sytuacji kobiet w różnych epokach historycznych.

Serdeczne podziękowania skierowano do wszystkich, którzy wzięli udział w spotkaniach Dyskusyjnego Klubu Książki w minionym sezonie. Organizatorzy życzą udanych wakacji, pełnych książkowych inspiracji. Warto przypomnieć, że książki do lektury na czas przerwy wakacyjnej są dostępne w Wypożyczalni Głównej. Klub zaprasza na kolejne spotkanie we wrześniu, zachęcając do wspólnego odkrywania nowych literackich tematów.

Źródło: Biblioteka Miejska w Wieliczce


Oceń: Czerwcowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Wieliczce

Średnia ocena:4.72 Liczba ocen:15


Zobacz Także